www.pardubickykraj.cz/aktuality
Pardubice – Větší důraz na práci s vlastní nebo náhradní rodinou v zájmu dítěte, to je hlavní smysl nových standardů kvality sociálně-právní ochrany dětí. V rámci projektu, na který se loni podařilo získat 3,5 milionu korun z evropských fondů, Pardubický kraj připravil a od ledna tohoto roku naplňuje nové standardy kvality sociálně-právní ochrany.
Projekt umožnil nastavení vyššího standardu nejen v oblasti personální a technické, ale také formou vzdělávání pracovníků a zajištěním supervize pro pracovníky sociálně-právní ochrany dětí na území celého kraje. Během 17 měsíců trvání projektu se podařilo uspořádat mnoho workshopů, jednání u kulatých stolů a pracovních jednání o standardech kvality sociálně-právní ochrany dětí. Především ale mohl díky projektu krajský úřad posílit o dva nové pracovníky oddělení, které se zabývá zejména náhradní rodinnou péčí.
„Jsem rád, že se prohlubuje spolupráce nejen se zástupci obecních úřadů obcí s rozšířenou působností, kteří jsou nejčastějšími partnery krajského úřadu, ale také s mnoha dalšími subjekty z oblasti péče o ohrožené děti a rodiny. Pardubický kraj navázal vztahy se zástupci soudů, porodnic, zintenzivnil spolupráci se zástupci dětských domovů, dětských center a pověřených osob,“ vysvětil význam projektu krajský radní pro sociální věci a neziskový sektor Pavel Šotola.
Grantový projekt s názvem Podpora aplikace standardů v Pardubickém kraji, který byl financován z Evropského sociálního fondu prostřednictvím Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost a ze státního rozpočtu České republiky, byl zahájen 1. února 2014 a ukončen k 30. červnu 2015.